محصول جدید چری ، تیگو ۷ نام دارد که به تازگی در بازار عرضه شده است . تیگو ۷ در کلاس کراس اوورها یا همان شاسی بلند های جمع و جور جای میگیرد و مهمترین تفاوت اش با سایر رقبای هموطن در ایران ظاهر جذاب و متفاوت آن است که نظر خیلی از خریداران را به خود جلب میکند . چری مدت هاست که از مرحله کپی برداری طراحی خودروهایش از خودروهای روز دنیا گذر کرده و به لطف همکاری با استودیوهای بزرگ ، طراحی متفاوت و جذابی به محصولاتش تزریق شده اند و اگر بخواهیم طراحی تیگو ۷ رو توصیف کنیم باید بگوییم نسبت به هم قطارانش یک سرو  گردن بالاتر است . پیشرانه ۴ سیلندر ۱۴۹۸ سی سی مجهز به سیستم توربو شارژر ، در دل این خودرو جای گرفته که ساخته شرکت AVL اتریش است. این پیشرانه توان تولیدی ۱۴۷ اسب بخار و گشتاور ۲۱۰ نیوتن متر را به شما هدیه می کند. این نیرو توسط گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک دبل کلاچ ساخت شرکت گتراگ آلمان به چرخ های جلو منتقل می شود. فضای جادار و راحت کابین در نگاه اول جلب توجه می کند . همچنین علیرغم جمع و جور بودن بدنه و فرم طراحی خاص در قسمت عقب تیگو ۷ صندلی های جادار و راحتی در این قسمت دارد . با تخت کردن پدال گاز ، گیربکس بعد از کمی مکس دنده را معکوس کرده و با رد شدن عقربه دور موتور از ۲۵۰۰، RPM شتاب قابل توجه تیگو ۷ نظر سرنشینان را به خود جلب میک ند. دنده ها و ضریب دیفرانسیل این خودرو بلند در نظر گرفته شده و بعد از تعویض هر دنده شاهد افت دور موتور تا ۲۰۰۰ RPM هستیم. اما جالب اینجاست که این خودرو چینی در حالت اسپورت مود به شما اجازه می دهد تا دور پیشرانه را تا ۶۰۰۰ بالا برده و بعد دنده را تعویض میک ند . تیگو ۷ نسبت به سایر شاسی بلندهای چینی این رده عملکردی پایدارتر و هندلینگی مطلوب تر را به نمایش می گذارد. عملکرد تیگو  ۷  در مسیرهای ناهموار به خوبی مسیرهای صاف و هموار نیست . به طوری که قسمت عقب خودرو به یک محل پرتکان و ضربه پذیر تبدیل می وشد. تعلیق تیگو ۷ هنگام عبور از مسیرهای پوشیده شده از سنگ ریزه ، در حد معمولی نوسانات را فیلتر می کرد ، اما وقتی این ناهمواری ها شدیدتر می شود ، جذب نوسانات برای سیستم تعلیق تبدیل به یک چالش بزرگ خواهد شد.

دید به اطراف کاملاً مناسب است و آینه های جالبی بزرگ دید خوبی از قسمت کنار و پشت خودرو می دهند. سیستم ترمز گیری با توجه به وزن ۱۴۴۰ کیلوگرمی کاملاً قابل قبول و قدرتمند نشان می دهد و خیال راننده را از هر نظر راحت می کند . یک نمایشگر ۹ اینچی در کنسول جلو جای گرفته که فضای اطلاف خودرو توسط دوربین ۳۶۰ درجه داخل آن نمایش داده می شود .سقف پانورامیک سیستم فرمان برقی که در سرعت های پایین با ایست کامل بسیار نرم و در سرعت های بالا برای کنترل بهتر سفت تر می شود . سیستم صوتی تصویری که با ۶ عدد بلندگو کیفیت صدای مناسبی را برای سرنشینان به ارمغان می اورد . سیستم TPMS یا کنترل فشار باد و دمای تایرها ، آینه های تاشو برقی ، گرمکن صندلی های جلو ، سیستم استارد بدون کلید و چندین مورد دیگر از جمله آپشن های تیگو ۷ به شمار می روند.

راحتی و امکانات
کیفیت و استهلاک
خدمات پس از فروش
ارزش در مقابل پرداخت
امتیاز نهایی

پیشنهاد نهایی :

شاید در نگاه اول قیمت بالا تیگو ۷ نسبت به سایر شاسی بللندهای چینی بازار روی نظرتان تاثیر بگذارد . اما به این نکته توجه کنید که تیگو ۷ در حال حاضر

امکانات و تجهیزات

  • دوربین ۳۶۰ درجه سقف پارانورامیک ، استارتر ، ۶ ایربگ و تودوزی چرمی ، نمایش گر ۹ اینچی سیستم فرمان برقی
  • سیستم صوتی تصویری که با ۶ عدد بلندگو سیستم TPMS با کنترل فشار باد و دمای تایرها ، آینه های تاشو برقی
  • گرمکن صندلیهای جلو و سیستم استارت بدون کلید
  • ایمنی